K S A B C
17 8 Tiina Madisson JIMMY JONES Goldest Danubius 91 86 88 265
28 28 Matthias Müller PONTIFEX MAXIMUS von Blackmoore 91 89 89 269
57 4 Daniela Senn CHIRAS vom Sandbergland 93 72 86 251
1 32 Fritz Heiduk TYSON con todos los santos 94 90 95 279
2 41 Hermann Mertl ARIBA la casa DeCillia 87 81 90 258
3 19 Christian Mohl ADOLF vom Gleinalmblick 90 96 98 284
4 42 Bernhard Reinelt WASKO con todos los santos 92 95 86 273
5 51 Reinhard Steiger QUANTOS con todos los santos 96 86 84 266
51 1 Peter Lindh TESLA Qulingen´s Första 95 92 79 266
42 25 Zsuzsanna Kemerle ISPÁN Koronaőr 90 78 72 240
52 55 Maria Ezelius ZÄPO Gullviks 95 74 85 254
53 23 Lars Olsson TAZZ con todos los-santos 94 88 92 274
59 56 Iryna Piddubna PILLAR Nev Lemar 80 75 85 240
48 37 Larisa Tsvetkova SAMBUCA vom Hatzbachtal 82 88 90 260
49 35 Galina Sidorenko BOIGA Chernaya Kobra 89 92 92 273
32 18 Silke Stephan KARA MIA vom Lindelbrunn 95 95 89 279
33 14 Martin Lüke LADY MADONNA vom Lindelbrunn 95 81 84 260
35 5 Lutz Denner LASSE vom Goldbergsee 94 88 95 277
36 49 Jürgen Baumann WAHIDA con todos-los-santos 80 76 92 248
54 12 Gunilla Stahre QOBRA Rissies 92 71 78 241
56 2 Udo Herzberg ARIELLE vom WetzlalerLand 88 89 78 255
37 33 Harald Schneider CRUSOE Daches Dream 91 93 87 271
38 52 Martina Moormann XEENA von Elberfeld 97 91 85 273
46 17 Knut Dehli XOSKAR vom Reußer Land 97 78 79 254
21 39 Bo Wiksten NORDIC SPIRIT Rissies 93 89 71 253
22 46 Anu Purola PIRRE HR´S DOTTER Tintenfass 87 82 81 250
24 10 Johanna Ellä WATSON HV´S SON Tintenfass 80 81 80 241
26 16 Raija Kammonen PER HR´S Tintenfass 93 81 85 259
6 21 Lukáš Slowioczek FRENKLIN ze Slunečné verandy 95 95 97 287
7 48 David Rohlena JESSE JAMES Goldest Danubius 95 87 94 276
8 36 Dita Silberová LOTR Stanios 92 77 81 250
11 44 Alice Zelinková MAIGRET Radinie 86 82 87 255
12 43 Hana Slowioczeková CORD Daches Dream 89 88 93 270
13 13 Veronika Staniová KISS HOPE Stanios 78 71 81 230
39 15 Michael Schäfer FRITZ vom Hexenwald 96 88 82 266
40 6 Gerhard Schweizer NISHA vom Hatzbachtal 98 88 90 276
41 30 Silke Richter FARA vom Hexenwald 93 74 71 238
27 26 Satu Halonen NIKO LENTÄJÄN POIKA Saturain 96 80 78 254
50 24 Rado Prokopec CANTO Daches Dream 96 88 95 279
31 7 Guntram Krauß LOLITA vom Beisetal 89 87 0 176
23 27 Emma Hietarinta QUESEPPO vom Hatzbachtal 96 84 0 180
25 40 Mia Luotamo VENNY Korennon 12 80 86 178
10 38 Kateřina Zwillingová DARA GIOM von Elberfeld 16 74 77 167
14 34 Karla Taušová MAD MAX Strážce klidu 8 84 82 174
15 50 Jana Kroumann KISS ME Radinie 24 75 0 99
43 9 Fosco Menichetti ARIO FOR ARIO-N Dei Foschi Guardiani 81 83 0 164
44 54 Emilio Laise IKE-N Del Caro Diavolo 88 80 0 168
9 11 Helena Glänznerová HANNIBAL BARKAS Radinie resig 57 90 resig
30 20 Benjamin Husen FOREST GUMP vom Beisetal disq disq disq disq
18 3 Andrei Hramtsov CÄSAR vom Römerwall disq disq disq disq
55 47 Kristina Andersson NIMBUS Rissies disq disq disq disq
16 53 Allan G.Petersen KASPER Radinie disq disq disq disq
20 29 Niina Vainio PERFECT PATRIOT Saturain disq disq disq disq
19 22 Olga Hramtsova LA ROCHE von Elberfeld disq disq disq disq
58 45 Hans Kaeslin KALLE von der Vicht disq disq disq disq
45 31 Luana Modestino EVER ENEMY Della Tenuta De Bendictis disq disq disq disq